Szamot 

W tej kategorii nie ma produktów.

Szamot

Szamot

Szamot to materiał ceramiczny, który otrzymywany jest przez wypalenie gliny albo łupków i zmielenie otrzymanego produktu. Należy pamiętać, że w miejscu gdzie panują wysokie temperatury, użyte materiały muszą być najwyższej jakości. Szamot zapewnia utrzymanie wysokiej temperatury, kumuluje energię i oddaje ją w powolny sposób.

Cegła szamotowa odporna na wysokie temperatury

Cegła szamotowa od zwykłej różni się większym ciężarem, barwą, ale też sposobem produkcji. Glina i łupki po wypaleniu są zmielone, uformowane i znowu wypalone. Powoduje to, że otrzymany materiał odporny jest na wysokie temperatury a także na ich spadek. Nadaje się do wypełnienia kominków.
Kit Żartmel Izoszamot służy do łączenia wyrobów szamotowych oraz do łączenia wyrobów izolacyjnych. Można nim połączyć wyroby izolacyjne np. wermikulitowe, wapniowo-krzemianowe, silikatowe pomiędzy sobą jak i z wyrobami szamotowymi i metalem. Można połączyć również wyroby szamotowe oraz szamot z metalem. Proponowany przez nas kit produkowany jest przez renomowanego producenta materiałów ogniotrwałych w Czechach. Można go zastosować w urządzeniach wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń.

Płyta szamotowa

W naszym sklepie dostaną Państwo różnego rodzaju płyty szamotowe. Produkowane są z szamotu metodą półplastyczną, dotłaczaną na prasach, wygładzone z jednej strony. Doskonale akumulują ciepło. Można je stosować do budowy palenisk, pieców zduńskich, pieców do chleba i pizzy oraz grilli. Jest u nas również dostępna płyta szamotowa KAMIENIE DO PIZZY SZMOT, która doskonale akumuluje ciepło. Przeznaczona jest do wypieku pizzy w piekarnikach gazowych i elektrycznych. Oczywiście posiadamy badania wskazujące na bezpieczne stosowanie takiej płyty w kontakcie z żywnością.

Zaprawa szamotowa

Przy montaży niektórych kominków i piecyków konieczne jest ich wzmocnienie zaprawą szamotową. Taka zaprawa umożliwia trwałe łączenie płyt szamotowych i cegieł. Swoich właściwości nabiera po doprowadzeniu jej do wysokiej temperatury, po tym zabiegu zaprawa odporna jest również na działanie wysokich temperatur.

Z racji na swoje właściwości szamot sprawdza się, przy montażu pieców, kominków i wszystkich urządzeń, gdzie jest kontakt w wysoką temperaturą. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.