Kratki kominkowe 

Jest 55 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 55 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 55 elementów

Kratka kominkowa stanowi eleganckie zakończenie kanałów rozprowadzających ciepłe powietrze z kominka. Jest ona instalowana w ścianie lub w czopuchu obudowy kominkowej za pomocą kieszeni oraz giętkich zapinek. Takie rozwiązanie umożliwia jej szybki montaż i demontaż, np. na potrzeby jej oczyszczenia.Kratki wentylacyjne są najbardziej widocznym elementem wentylacji. Stosuje się je zarówno w wentylacji naturalnej jak i mechanicznej. Zamontowane na wlocie kanału wentylacyjnego mogą pełnić funkcję estetyczną - istnieje wiele kolorów, kształtów kratek, oraz umożliwiają regulację przepływu powietrza jeśli posiadają ruchome żaluzje. Poza tym kratka maskuje dziurę w ścianie i zapobiega wpadaniu przez komin zanieczyszczeń

Kratki kominkowe

Kratki kominkowe do instalacji rozprowadzającej ciepłe powietrze

Kratka kominkowa stanowi eleganckie zakończenie kanałów rozprowadzających ciepłe powietrze z kominka. Jest ona instalowana w ścianie lub w czopuchu obudowy kominkowej za pomocą kieszeni oraz giętkich zapinek. Takie rozwiązanie umożliwia jej szybki montaż i demontaż, np. na potrzeby jej oczyszczenia.

Jakie zastosowanie ma kratka kominkowa?

Zadaniem kratki kominkowej jest wykończenie kanału rozprowadzającego gorące powietrze. Zaciąga zimne powietrze z zewnątrz a oddaje ciepłe z komory spalania. Poprawia również funkcjonowanie wkładu kominowego. Kratka kominkowa TUNEL zapewnia bezpieczne użytkowanie wkładu kominkowego, sprawia, że ma on optymalną temperaturę i działa bezawaryjnie. Dlatego należy pamiętać o jej zainstalowaniu.
Kratki kominkowe są najbardziej widocznym elementem wentylacji. Stosuje się je zarówno w wentylacji naturalnej jak i mechanicznej. Zamontowane na wlocie kanału wentylacyjnego mogą pełnić funkcję estetyczną - istnieje wiele kolorów i kształtów kratek, które możemy dopasować do własnych potrzeb.
Umożliwiają regulację przepływu powietrza. Poza tym kratka maskuje dziurę w ścianie i zapobiega wpadaniu przez komin zanieczyszczeń. Kratka kominkowa okrągła miedziana o minimalistycznym wyglądzie sprawdzi się w mieszkaniu, domu lub restauracji. Odporna jest na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, jej kolor pozostanie trwały na długie lata.

Z czego wykonane są kratki kominkowe?

Istotne jest, aby kratka kominkowa była wykonana z odpowiedniego materiału: blachy nierdzewnej albo odlewana, oraz aby była zabezpieczona farbą proszkową galwanizowana lub powlekana. Zapewnia to wytrzymałość termiczną i mechaniczną. Anemostat okrągły biały można zamontować w ścianie lub w suficie. Jest łatwy w instalacji; Poprzez obrót środkowej części można regulować wpływ powietrza.
Kratkę kominkową należy osadzić w miejscu umożliwiającym jej łatwe wyjęcie lub otwieranie i czyszczenie. Kratka kominkowa prostokątna miedziana sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych. Może być również zamontowana jako zakończenie wylotu wentylacyjnego w kuchni, łazience, garażu albo innym pomieszczeniu.

Wymogi kratki kominkowej

Aby kratka kominkowa działała należycie nie może posiadać żaluzji, musi posiadać małe opory przepływu i rozmiary umożliwiające spełnianie wyżej wymienionych funkcji. Rozmiar kratki powinien być dostosowany proporcjonalnie do mocy zainstalowanego wkładu grzewczego.
Czyszczenie kratki kominkowej ważne jest nie tylko ze względów estetycznych, ale również niezbędne do prawidłowego jej działania.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Takie rozwiązanie umożliwia jej szybki montaż i demontaż, np. na potrzeby jej oczyszczenia.