Nasady kominowe 

Jest 28 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów
Nasady kominowe

Nasady kominowe

Zadaniem nasad kominkowych jest wyeliminowanie zaburzeń ciągów i stosuje się je tam, gdzie one występują. Obligatoryjnie w II i III strefie obciążenia wiatrem. Jest to urządzenie montowane na szczycie komina. Dobrze dobrana nasada może również poprawić stabilność ciągu kominowego w kominku oraz wpłynie ma stały poziom wymiany powietrza w instalacji.

Należy stosować je również na kominach:
w sąsiedztwie których znajdują się wysokie drzewa,
usytuowanych poniżej połaci dachu,
na kominach o małych długościach i małych przekrojach,
na obszarach, gdzie występują silne wiatry o zmiennych kierunkach.

Rodzaje nasad kominowych
Wyróżniamy kilka rodzajów nasad kominowych:
stałe,
samonastawne,
obrotowe.

Stałe nasady kominkowe wykorzystują energie kinetyczną do wytworzenia podciśnienia w przewodzie kominowym. Nie zmieniają swojego położenia w stosunku do wiejącego wiatru. Samonastawne osadzone są na mechanizmie obrotowym i ustawiają się zgodnie z kierunkiem wiatru. Mogą być montowane na przewodach wentylacyjnych, dymowych oraz spalinowych. W nasadach obrotowych głowice wprawiane są przez wiatr w ruch obrotowy. Im większy i silniejszy wiatr tym w przewodzie kominowym powstaje większe podciśnienie.

Przykłady nasad kominowych

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo duży wybór nasad kominowych.
Nasada kominowa stal kwasoodporna strażak fi 180 dzięki swojej budowie ustawia się zawsze „pod wiatr” co poprawia ciąg kominowy oraz przy dużych wiatrach zapobiega wpadaniu wiatru do komina, a tym samym wygaszaniu paleniska. Stanowi bardzo dobre rozwiązanie przy zbyt niskich kominach. Strażak obraca się na panewce, co przy zabezpieczaniu go smarem raz na sezon, powoduje jego bezawaryjność i odporność na zapieczenie. Eliminuje problem blokowania układu obrotowego wywołanego zbyt wysoką temperaturą.
Nasada kominowa stal kwasoodporna strażak twist fi 200 ma specjalnie profilowaną kopułę wirująca, która ma wpływ na nawietrzny charakter nasady twist. Oznacza to, że kopuła nasady ustawia się zawsze samoczynnie „na wiatr”, niezależnie od jego kierunku i rodzaju. Wirnik osadzony jest na łożyskach ślizgowych, teflonowych pracujących w oleju.
Rotowent DRAGON podstawa wciskana 200 mm montowana jest na wylotach kominowych wentylacyjnych działających grawitacyjnie, dymowych i spalinowych. Szczególnie polecana jest na przewody odprowadzające spaliny w pieców oraz kominków na paliwo stałe.
Nasady kominowe, jeśli są regularnie czyszczone nie sprawiają problemów eksploatacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu.