Wkłady z płaszczem wodnym 

Jest 79 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 79 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 79 elementów
Wkłady z płaszczem wodnym

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym dają możliwość jednocześnie ogrzewać pomieszczenia oraz wodę użytkową. Jest to możliwe dzięki włączeniu go do instalacji centralnego ogrzewania, do którego doprowadzana jest gorąca woda z kominka. Taki kominek to nie tylko radość dla oczu lubiących blask ognia i ciepło w chłodny wieczór, ale również bardzo wydaje źródło ogrzewania.
Budowa kominków z płaszczem wodnym różni się od tradycyjnych kominków, choć po zabudowaniu wyglądają one identycznie. Posiadają płytowy lub rurowy wymiennik ciepła, który za pośrednictwem cieczy przekazuje ciepło z paleniska do instalacji centralnego ogrzewania. Bardzo często w korpusie montowana jest specjalna wężownica, przez którą przepływa woda użytkowa.

Zalety ogrzewania wkładem kominkowym z płaszczem wodnym

Zalet ogrzewania wkładem kominkowym z płaszczem wodnym jest wiele i użytkownicy takich kominków z pewnością to potwierdzą. Umożliwia on efektywniejsze spożytkowanie ciepła uzyskiwanego podczas spalania drewna aniżeli zwykły wkład kominkowy. Po zamontowaniu takiego kominka zaobserwujemy obniżenie kosztów ogrzewania. Może on być głównym źródłem ogrzewania w domu albo tylko uzupełniającym. Zazwyczaj łączy się go z kociołem który zasilany jest na gaz ziemny lub płynny, olej opałowy albo energię elektryczną. Z racji, że ceny tych paliw przewyższają koszt drewna, zamontowanie takiego wkładu powinno zmniejszyć wydatki za ogrzewanie.
Plusem jest również możliwość ogrzania wody. Wkład można podłączyć do zbiornika, w którym magazynuje się wodę podgrzaną w płaszczu wodnym albo może on przygotowywać wodę przepływowo za pomocą wężownicy, którą umieszcza się w górnej części płaszcza wodnego. To ostatnie rozwiązanie nie jest zalecane z racji na ograniczoną wydajność.

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym i ich rodzaje

Pomimo, że wkłady kominkowe z płaszczem wodnym nie są stosowane jako jedyne źródło ciepła, cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ pozytywnie wpływają na budżet domowy. Wkład kominkowy z płaszczem wodnym MBA gilotyna z wężownicą wykonany jest z wysoko gatunkowej stali. Korpus i front odporne są na działanie bardzo wysokich temperatur. Wkład jest bezrusztowy (dopalenie na popiele) co oznacza, że opał wypalany jest na drobny popiół i pozostaje minimalna ilość. Uzyskana w ten sposób energia cieplna jest w pełni wykorzystana. Dla wygody użytkownika drzwi otwierane są do góry (gilotyna) i do boku. Gilotyna ułatwia załadunek drewna a mechanizm, który umożliwia otwarcie boczne pozwoli na dokładniejsze i wygodniejsze czyszczenie szyby. Dodatkowym udogodnieniem jest blokada rodzicielska przed niepowołanym otwarciem drzwi.
Wkład kominkowy MBO PW często wybierany jest w przypadku dużych pomieszczeń. Model ten wyposażony został w szybę typu glass, dzięki niej wygląda nowocześnie i elegancko. Podkreśla to również wizję ognia. Specjalny zespół wodny składający się z płaszcza wodnego oraz poziomo ułożonych płomieniówek, przez które przepływa woda, pozwala na odebranie ze spalin i przekazanie do systemu grzewczego dużej ilości ciepła, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wysokiej sprawności energetycznej wkładu. Dodatkowo urządzenie posiada wbudowaną wężownicę, zabezpieczającą go przed przegrzaniem. Zdecydowaną zaletą jest również to, że wkład spełnia wymagania Ekoprtojektu.
Odpowiedni dobór wkładu kominkowego z płaszczem wodnym oraz zastosowanie odpowiedniej jakości paliwa daje gwarancję długiej i niezawodnej pracy. Szczególnie istotne jest dla bezpieczeństwa użytkowników by montaż instalacji wykonywali specjaliści z odpowiednimi kwalifikacjami.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AGATHOS KOMINKI w zakresie usług zduńskich