Aparaty nawiewne i bypassy 

Jest 17 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 17 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 17 elementów
Aparaty nawiewne i bypassy

Aparaty nawiewne i bypassy

Podczas planów budowy domu i wyboru kominka z dystrybucją gorącego powietrza zapewne słyszeli Państwo o aparacie nawiewnym. Tylko co to jest i czym się kierować w wyborze?
Decydując się na zamontowanie kominka z dystrybucją gorącego powietrza mamy dwa sposoby na rozprowadzanie ciepła po domu:
- obieg grawitacyjny, który nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej i działa na zasadzie konwekcji, czyli powietrze unosi się do góry, następnie jest przetransportowane do innych pomieszczeń. System ten ma ograniczenia.
- obieg wymuszony jest trochę bardziej skomplikowany niż wyżej wymieniony, ale może przenieść ciepło na większe odległości. Na jego działanie ma wpływ aparat nawiewny, w którym znajduje się wentylator zasilany prądem.

Jaką role pełni aparat nawiewny

Na początku w aparacie nawiewnym ustawiamy temperaturę wyjściową. Kiedy powietrze, które dotrze do turbiny ją osiągnie, aparat włączy się i będzie pracować tak długo, aż temperatura nie spadnie poniżej ustalonego poziomu. Aparat montuje się na głównym kanale nawiewnym, nie dalej jak 4 metry od wkładu kominkowego. Z racji, że może on powodować hałas, najlepiej takie urządzenie zamontować w pomieszczeniu np. gospodarczym.
Turbina kominkowa 800 m3/h przeznaczona jest do rozprowadzania ciepłego powietrza z komory nad paleniskiem kominka do wybranych pomieszczeń użytkowych. Model ten posiada odizolowany termicznie i akustycznie wentylator nadmuchujący powietrze oraz termostat.

Nowoczesny aparat nawiewny

Aneco - energooszczędny aparat nawiewny 400 m3/ h zapewnia skuteczny i tani system ogrzewania domu. Jest nowoczesny i stanowi przełom w technologiach stosowanych w systemach dystrybucji gorącego powierza z kominka. Ma niskie zużycie energii, wysokie parametry wydajności i ciśnienia, łatwość sterowania oraz uniwersalność montażową. Ma również niski poziom hałasu.

Bypass z termostatem

Bypass z termostatem bimetalowym napędzającym przepustnicę i metalowym filtrem, służy do przygotowania powietrza wpływającego do aparatu nawiewnego. Zabezpiecza aparat nawiewowy przed przegrzaniem. Dodatkowy bypass stanowi zabezpieczenie termiczne i stabilizacje pracy systemu dystrybucji gorącego powietrza.

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele ciekawych i nowoczesnych rozwiązań. W przypadku pytań prosimy o kontakt.