Konwekcyjne wkłady kominkowe 

Jest 309 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 309 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 309 elementów
Konwekcyjne wkłady kominkowe

Konwekcyjne wkłady kominkowe

Kominki tradycyjne wykorzystujące konwekcyjne wkłady kominkowe idealnie sprawdzają się w domach letniskowych, starszych budynkach, dużych pomieszczeniach i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wysoka moc grzewcza.
Ogromną zaletą tych produktów jest to, że pozwalają na produkcję dużej ilości ciepłego powietrza w dość krótkim czasie od rozpalenia ognia. W związku z tym idealnie nadają się do zastosowania w budynkach o sporej kubaturze oraz kiepskiej izolacji. Rozwiązanie sprawdzi się także w obiektach, gdzie zachodzi potrzeba dostarczenia dużej ilości suchego i gorącego powietrza. Powietrze dostaje się do komory kominka, w środku której znajduje się wkład kominkowy, przez otwór w dolnej jego części. Przepływając w górę komory, odbiera wytworzone w palenisku energię cieplną i wydostaje się przez kratki wylotowe znajdujące się w górnej części kominka. Z tym typem budowy związana jest ściśle DGP, czyli dystrybucja gorącego powietrza, która umożliwia nam przekazania ciepła kanałami wentylacyjnymi do innych pomieszczeń w budynku.

Konwekcyjne wkłady kominkowe maksymalnie wykorzystujące energię

Konwekcyjne wkłady kominkowe pozwolą ogrzać nawet duże pomieszczenia. Wkład kominkowy Blanka jest bardzo dobrym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach. Horyzontalna komora spalania ma bardzo ciekawy design. Efektywne spalanie oraz dłuższe utrzymanie temperatury dzięki wyłożeniu komory spalania Acumotte, czyli materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w komorze. Doskonała szczelność jest dzięki solidnym spawom, które zostały wykonane w osłonie gazu szlachetnego. Front wkładu wyposażony jest w ceramikę żaroodporną, która wytrzymuje temperaturę aż do 800°C. Dzięki regulowanym nóżkom a także ruchomemu wylotowi spalin z regulacją ustawienia 360° istnieje możliwość zastosowania go w różnych warunkach montażowych.
W naszej ofercie znajduje się również konwekcyjny wkład kominkowy Maja 12 kW to zdecydowany faworyt wśród osób szukających klasycznego wkładu. Jego wzór jest ponadczasowy i dopasuje się do każdego wnętrza. Plusem jest dopalanie cząstek opału dzięki deflektorowi, która wydłuża drogę spalin. Ozdobny płotek zdecydowanie ułatwia utrzymanie czystości oraz zabezpiecza przed wypadaniem drewna. Jest to istotne, zwłaszcza jeśli wkład kominkowy zainstalowany jest w domu, np. w salonie. Szuflada na popiół w której zbierają się pozostałości po spalonym drenie a także ruchomy ruszt ułatwiają usunięcie popiołu. Esteci zwrócą uwagę na elegancką i wygodną klamkę.

Konwekcyjne wkłady kominkowe najwyższej jakości i solidnie wykonane

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo duży wybór najlepszych konwekcyjnych wkładów kominkowych. Wkład kominkowy MBO V2 wykonany został z wysoko gatunkowej stali. Korpus i front odporne są na działanie bardzo wysokich temperatur. Wkład jest bardzo szczelny dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Ważna jest również wygoda użytkowania. Bezrusztowy wkład, czyli dopalanie w popiele oznacza, że opał wypala się na drobny popiół, dodatkowo pozostaje jego minimalna ilość. Uzyskana w ten sposób energia cieplna z drewna zostaje maksymalnie wykorzystana. Wiemy, że nie tylko funkcjonalność się liczy, dlatego również postawiliśmy na nowoczesny design.

Wkład kominkowy Zibi gilotyna to połączeni nowoczesnego wyglądu i funkcjonalności. Ograniczenie emisji szkodliwego CO do atmosfery dzięki regulacji dopływu powierza wtórnego jest zaletą tego konwekcyjnego wkładu kominkowego. Maksymalne wykorzystanie ciepła dzięki gęsto rozmieszczonym radiatorom sprawia, że jest jeszcze bardziej ekonomiczny. Decydując się na ten wkład, zapewnicie sobie Państwo bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AGATHOS KOMINKI w zakresie usług zduńskich