System kształtek DGP 

Jest 73 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 73 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 73 elementów
 System kształtek DGP

System kształtek DGP

System kształtek pozwala na założenie energooszczędnego systemu dystrybucji gorącego powietrza. Kształtki okrągłe i prostokątne służą do budowy systemów DGP. Wykonane są w większości z blachy ocynkowanej 0,5mm. Pozwalają na wykonanie odnóg systemu DGP.
W tej kategorii znajdują się między innymi:
Kształtki okrągłe DGP: trójniki, kolana, przepustnice, nawilżacze powietrza, opaski, redukcje, złączki;
Kształtki prostokątne DGP: kanały proste, trójniki, kolana, czerpnie powietrza, przepustnice, redukcje, przejścia pod kratki lub anemostaty, złączki, uchwyty montażowe; Skrzynki filtracyjne i rozdzielcze: pozwalają na filtrację powietrza i rozdzielanie jego strumienia na wiele odnóg.

System kształtek DGP i ich rodzaje

System kształtek DGP pozwala na bezpieczne i prawidłowe zamontowanie kominka w systemie wentylacyjnym i DGP. Kanał prostokątny jest elementem systemu kanałów i kształtek 200×50. System prostokątny stosuje się w instalacjach wentylacyjnych oraz DGP. Sprawdzi się przy zabudowie w sufitach podwieszanych i posadzkach. W takich przypadkach przydatne jest również kolano prostokątne 45. Trójnik redukcyjny przeznaczony jest do rozgałęziania sieci dystrybucji gorącego powietrza, a także redukcji przekroju przewodów. Wykonany jest z blachy ocynkowanej, a element zgrzewany jest punktowo.
Filtr płaski, dostępny w naszej ofercie służy do oczyszczania gorącego powietrza z zanieczyszczeń mechanicznych. Montuje się go niedaleko zakończeń kanałów w systemie dystrybucji gorącego powietrza. Wykonany został z blachy ocynkowanej, która chroni przed korozją. Zastosowany w środku wkład dzięki swojej konstrukcji zatrzymuje dużą ilość zanieczyszczeń. Stosowanie takiego filtra zapobiega gromadzeniu się kurzu w kratkach kominkowych, nie dochodzi do przypalania się kurzu, korzystnie wpływa to na zdrowie. Sprawia to też, że nie ma konieczności częstego mycia kratek.

Nawilżacz kominkowy

Warto zwrócić uwagę na nawilżacz kominkowy który wykonany został z blachy kwasoodpornej. Urządzenie zapobiega przesuszaniu się powietrza ogrzewanego przez kominek co podnosi komfort użytkowania systemu ogrzewania powietrza. Zawiera on pojemnik na wodę, która odparowuje na skutek przepływającego przez urządzenie gorącego powietrza. Przed zamontowaniem kominka lub piecyka warto zapoznać się z udogodnieniami i rozwiązaniami ułatwiającymi użytkowanie.

Zapraszamy do naszego sklepu Agathos i zapoznania się z pełną ofertą.