Produkty 

Podkategorie

 • Piece wolnostojące
  Piece wolnostojące

  Piec wolnostojący typu koza czy piec akumulacyjny?

  Piec wolnostojące typu koza zapewnią dodatkową dostawę ciepła w pomieszczeniach, które naszym zdaniem tego potrzebują. Stają się coraz bardziej popularne. Nasz sklep ma bogata ofertę oraz zróżnicowaną stylistykę. Niemiecka produkcja najwyższej jakości sprawia, że są ekonomiczne i trwałe. Nasza firma AGATHOS poza działalnością handlową zajmuje się również pracami zduńskimi. Pozwala nam to zaoferować piece i kozy najwyższej jakości.

  Piec wolnostojący typu koza do dogrzewania pomieszczeń

  Piec wolnostojący typu koza sprawi, że nawet w niewielkich pomieszczeniach możemy cieszyć się blaskiem palącego się ognia i w tak miłych okolicznościach spędzać czas z najbliższymi. Jeśli podczas budowy domu nie zaplanowaliśmy budowy kominka a później jednak okazało się, że chcemy dodatkowo dogrzać pomieszczenie, piec wolnostojący przychodzi nam z pomocą. W naszej ofercie znajdują się modele tradycyjne kozy, które idealnie wpasują się w stylowe, tradycyjne pomieszczenia oraz nowoczesne piece żeliwne lub stalowe które będą ozdobą nowoczesnego pomieszczenia. Dużym powodzeniem cieszą się piece kaflowe, które wykończone są płytkami ceramicznym w ciekawej i zróżnicowanej kolorystyce.

  Na jakiej powierzchni się sprawdzi piec wolnostojące typu koza?

  Piec wolnostojący typu koza może być dopasowany do pomieszczeń o różnej wielkości. Z przyjemnością pomożemy dobrać odpowiednią moc urządzenia do Państwa potrzeb. Dzięki temu unikniemy ryzyka dopasowania zbyt małej mocy, która nie zapewni komfortu, ani za wysoka. Najpopularniejsze są modele, które przeznaczone są do ogrzewania konkretnego pomieszczenia. Jaki wybrać piec wolnostojący? Żeliwny czy stalowy? Wiece wolnostojące dostępne są w wielu wariantach. Dostępne są kozy z żeliwa i stali. Stal jest lżejsza i nagrzewa się szybciej, ale też szybciej traci ciepło. Piec stalowy czarny koza AB STAL 2 jest bardzo elegancki i ponadczasowy. Ma wyłożoną komorę spalania Acumottem, która pozwala na dłuższe utrzymanie temperatury. Accumot to materiał, który podwyższa i utrzymuje temperaturę w palenisku. Piec ma prostą regulację, która zmniejsza możliwość błędu związanego ze złym użytkowaniem. Szkło, w które został wyposażony ten solidny piec posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Korpus i front wkładu odporne są na działanie wysokich temperatur. Kolejną ciekawą propozycją stalowego pieca wolnostojącego jest Piec kominkowy ESPERA 03. Zostało w nim zastosowane innowacyjne rozwiązanie konstrukcji płaszcza wodnego połączone z podwójnym przeszkleniem drzwiczek. Wyraźnie zwiększa to sprawność i wartość użytkową pieca. Żeliwne piece wolnostojące nagrzewają się dłużej i mogą zapewnić dłuższe utrzymanie ciepła a niektóre mogą służyć nawet jako kuchnia. KOZA K9 PW fi 150 maksymalnie wykorzystuje ciepło i działa bezawaryjnie dzięki ściankom paleniska wykonanym z wysokiej jakości żeliwa o grubości 8 mm. Ta koza o bardzo ciekawym i tradycyjnym wyglądzie została wyposażona w nowoczesny panel wodny ze stali o grubości 4 mm.

  Piec wolnostojący typu koza jest wygodny w użytkowaniu

  Nowoczesne piece wolnostojące zostały wyposażone w wiele udogodnień, pozwalających nam na bezproblemowe i bardziej ekonomiczne użytkowanie. Niektóre z nich mają tzw. system zimnej klamki, która umożliwia zdjęcie jej w momencie palenia w kozie. Inne sterują procesem spalania za pomocą jednego suwaka i mają obrotowy korpus. Jeszcze inne tak jak Piec wolnostojący RIANO W 01 ma specjalnie opatentowaną konstrukcje płaszcza wodnego oraz jego chłodnice. Piece wolnostojące zamontujemy już w wybudowanym domu, stosunkowo niewysokim kosztem. Dzięki temu dogrzejemy wnętrza, które naszym zdaniem są chodne i potrzebują dodatkowego źródła ciepła. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, w razie potrzeby służymy pomocą.

 • Wkłady kominkowe
  Wkłady kominkowe

  Wkłady kominkowe akumulacyjne i konwekcyjne

  Wkłady kominkowe akumulacyjne i konwekcyjne mają róże parametry techniczne, rozmiary a także budowę. Mówiąc prosto wkładem kominkowym nazywamy zamknięte palenisko, które posiada wylot dymu i zamknięte jest przeszklonymi drzwiczkami. Materiały użyte do ich produkcji muszą być odporne na długotrwałe działanie wysokich temperatur.

  Wkłady kominkowe z nadmuchem powietrza i ich zastosowanie

  Wkłady kominkowe to urządzenie grzewcze, dlatego przy wyborze należy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, aby nie być później rozczarowanym. Pierwszym z nich jest moc nominalna, czyli możliwość wykorzystania wkładu kominkowego do ocieplenia pomieszczeń przez instalacje rozprowadzającą ciepłe powietrze. Z racji, że moc maksymalna osiągana jest przez krótki czas, dopierając odpowiedni wkład kierujemy się minimalną jego mocą. Kolejnym parametrem jest jego sprawność, czyli minimum energii powstającej podczas spalania drewna która odzyskiwana jest w postaci ciepła. Nasi specjaliści pomogą Państwu w dokonaniu odpowiedniego wyboru.

  Wkłady kominkowe i ich rodzaje

  Wkłady kominkowe, które dostępne są w naszym sklepie internetowym:
  Akumulacyjne wkłady kominkowe,
  Konwekcyjne wkłady kominkowe.

  Akumulacyjne wkłady kominkowe gwarantują wysoka sprawność kominka, nawet 90% pozyskanego ciepła w procesie spalania paliwa jest uwalniane stopniowo poprzez promieniowaniem zabudowanej masy akumulacyjnej, która nie występuje we wkładzie konwekcyjnym. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli w pomieszczeniach przebywają alergicy. W naszym sklepie dostępne są m.in. Pierścienie Mammoth, Wymiennik akumulacyjny Romotop Mammoth, Akumulacyjny zestaw górny Romotop Mammoth dla wkładów kominkowych o średnicy odprowadzenia spalin 150 mm, Akumulacyjny zestaw boczny Romotop Mammoth dla wkładów kominkowych oraz Akumulacyjny zestaw górny Romotop Mammoth dla wkładów kominkowych o średnicy odprowadzania spalin 200 mm.
  Konwekcyjne wkłady kominkowe są dobrym rozwiązaniem w niewielkich pomieszczeniach z dużą stratą cieplną albo budynkach o sporej powierzchni, lecz kiepskiej izolacji Ich olbrzymią zaletą jest to, że produkują dużą ilość ciepłego powietrza w krótkim czasie od rozpalenia ognia. Wkład kominkowy HEAT C 2G L spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Wysoka jakość wykonania przy niskiej cenie. Jest również bardzo ekonomiczny. Ekskluzywne przeszklenie z trzech stron pozwoli odczuć maksymalną przyjemność z ognia. Chłodne, zimowe wieczory nie będą tak męczące. Gięta ozdobna szyba z nadrukiem jest najnowszej technologii. W modelu tym zostało zastosowane palenisko bezrusztowe, ale w razie potrzeby na życzenie klienta możemy zamienić palenisko na rusztowe. Regulacja powietrza pierwotnego i wtórnego odbywa się za pomocą jednego elementu sterującego.

  Wkłady kominkowe z nadmuchem powietrza, akumulacyjne i konwekcyjne do każdego pomieszczenia

  Wkłady kominkowe mają za zadanie ocieplić pomieszczenie. Sprawdzą się np. w domku letniskowym albo starszym budynku. Wkład kominkowy Zibi ma ciekawy kształt, boczne przeszklenie i wyposażony został w dekoracyjna szybę typu glass. Dwustronna wizja ognia i delikatna frontowa rama sprawiają, że będzie pasował również w nowoczesnym wnętrzu. Ten rodzaj wkładu kominkowego często jest wybierany w przypadku otwartych pomieszczeni, w takich, gdzie połączony jest np. salon z jadalnią. W modelu tym zastosowany został system czystej szyby tzw. kurtyna powietrza, co w praktyce oznacza, że powietrze dostarczane jest bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka. Front tego wkładu wyposażony jest w ceramikę żaroodporną, która wytrzymuje temperaturę do 800°C. Szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Możliwość wypoziomowania dzięki ruchomym nóżkom, wkład bezrusztowy oraz ruchomy wylot spalin to zaledwie kilka zalet tego modelu.  Aby najlepiej dobrać wkłady kominkowe proponujemy zapoznać się z ofertą naszego sklepu internetowego. Z przyjemnością pomożemy w wyborze.

 • Wkłady z płaszczem wodnym
  Wkłady z płaszczem wodnym

  Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym

  Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym dają możliwość jednocześnie ogrzewać pomieszczenia oraz wodę użytkową. Jest to możliwe dzięki włączeniu go do instalacji centralnego ogrzewania, do którego doprowadzana jest gorąca woda z kominka. Taki kominek to nie tylko radość dla oczu lubiących blask ognia i ciepło w chłodny wieczór, ale również bardzo wydaje źródło ogrzewania.
  Budowa kominków z płaszczem wodnym różni się od tradycyjnych kominków, choć po zabudowaniu wyglądają one identycznie. Posiadają płytowy lub rurowy wymiennik ciepła, który za pośrednictwem cieczy przekazuje ciepło z paleniska do instalacji centralnego ogrzewania. Bardzo często w korpusie montowana jest specjalna wężownica, przez którą przepływa woda użytkowa.

  Zalety ogrzewania wkładem kominkowym z płaszczem wodnym

  Zalet ogrzewania wkładem kominkowym z płaszczem wodnym jest wiele i użytkownicy takich kominków z pewnością to potwierdzą. Umożliwia on efektywniejsze spożytkowanie ciepła uzyskiwanego podczas spalania drewna aniżeli zwykły wkład kominkowy. Po zamontowaniu takiego kominka zaobserwujemy obniżenie kosztów ogrzewania. Może on być głównym źródłem ogrzewania w domu albo tylko uzupełniającym. Zazwyczaj łączy się go z kociołem który zasilany jest na gaz ziemny lub płynny, olej opałowy albo energię elektryczną. Z racji, że ceny tych paliw przewyższają koszt drewna, zamontowanie takiego wkładu powinno zmniejszyć wydatki za ogrzewanie.
  Plusem jest również możliwość ogrzania wody. Wkład można podłączyć do zbiornika, w którym magazynuje się wodę podgrzaną w płaszczu wodnym albo może on przygotowywać wodę przepływowo za pomocą wężownicy, którą umieszcza się w górnej części płaszcza wodnego. To ostatnie rozwiązanie nie jest zalecane z racji na ograniczoną wydajność.

  Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym i ich rodzaje

  Pomimo, że wkłady kominkowe z płaszczem wodnym nie są stosowane jako jedyne źródło ciepła, cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ pozytywnie wpływają na budżet domowy. Wkład kominkowy z płaszczem wodnym MBA gilotyna z wężownicą wykonany jest z wysoko gatunkowej stali. Korpus i front odporne są na działanie bardzo wysokich temperatur. Wkład jest bezrusztowy (dopalenie na popiele) co oznacza, że opał wypalany jest na drobny popiół i pozostaje minimalna ilość. Uzyskana w ten sposób energia cieplna jest w pełni wykorzystana. Dla wygody użytkownika drzwi otwierane są do góry (gilotyna) i do boku. Gilotyna ułatwia załadunek drewna a mechanizm, który umożliwia otwarcie boczne pozwoli na dokładniejsze i wygodniejsze czyszczenie szyby. Dodatkowym udogodnieniem jest blokada rodzicielska przed niepowołanym otwarciem drzwi.
  Wkład kominkowy MBO PW często wybierany jest w przypadku dużych pomieszczeń. Model ten wyposażony został w szybę typu glass, dzięki niej wygląda nowocześnie i elegancko. Podkreśla to również wizję ognia. Specjalny zespół wodny składający się z płaszcza wodnego oraz poziomo ułożonych płomieniówek, przez które przepływa woda, pozwala na odebranie ze spalin i przekazanie do systemu grzewczego dużej ilości ciepła, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wysokiej sprawności energetycznej wkładu. Dodatkowo urządzenie posiada wbudowaną wężownicę, zabezpieczającą go przed przegrzaniem. Zdecydowaną zaletą jest również to, że wkład spełnia wymagania Ekoprtojektu.
  Odpowiedni dobór wkładu kominkowego z płaszczem wodnym oraz zastosowanie odpowiedniej jakości paliwa daje gwarancję długiej i niezawodnej pracy. Szczególnie istotne jest dla bezpieczeństwa użytkowników by montaż instalacji wykonywali specjaliści z odpowiednimi kwalifikacjami.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AGATHOS KOMINKI w zakresie usług zduńskich

 • Urządzenia gazowe
  Urządzenia gazowe

  Kominki gazowe do salonu, ciepło bez uciążliwej sadzy 

  Kominki gazowe do salonu i do ogrzewania pomieszczeń robione są z myślą o tych, którzy potrafią zrezygnować z przyjemności dokładania drewna na korzyść komfortu. W takich przypadkach proponujemy zbudować kominek bazujący na wkładzie zasilanym gazem. Kominki gazowe łączą w sobie korzystne cechy kominków wzbogacając je o możliwości niedostępne w klasycznych urządzeniach. To eleganckie i nowoczesne rozwiązania, dla osób którym zależy na komforcie użytkowania. Prosta i wysublimowana forma pasuje do każdego rodzaju wnętrza, zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego. Wykorzystanie paliw gazowych znacznie przyczynia się do zmniejszenia emisji CO. Urządzenia gazowe do ogrzewania domów podczas spalania gazu ziemnego nie wytwarzają szkodliwych dla środowiska związków siarki, sadzy i uciążliwego dla utrzymania czystości w domu popiołu. Hermetycznie zamknięta komora spalania daje najwyższy stopień bezpieczeństwa. Kominek wyposażony jest w system, który w razie awarii odcina dopływ gazu, a kominek jest automatycznie wyłączany. Użytkownik ma pełną kontrolę nad temperaturą, jak i czasem pracy kominka, co przekłada się na ekonomię ogrzewania. Dzięki konstrukcji systemu dysz istnieje możliwość zasilania kominka gazowego zarówno za pomocą gazu ziemnego NG oraz LPG.

  Kominki gazowe do salonu to nowoczesne urządzenia gazowe, które są gwarancją czystości i bezpieczeństwa 

  Kominki gazowe do salonu, wkład gazowy łączy sobie ekologię, ekonomię i styl. Znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym wkłady gazowe o horyzontalnej i realistycznej wizji ognia. Wkłady kominkowe są bardzo wygodne w użytkowaniu. Nie trzeba ich czyścić ani pamiętać o zamykaniu popielnika. Dbają one również o środowisko i jakość powietrza, którym oddychamy. Urządzenie gazowe typu koza Urządzenie gazowe typu koza to gwarancja czystości i prostoty obsługi. Tego typu koza na gaz ziemny jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu. Mamy możliwość ustawienia włączenia o konkretnej godzinie, ponadto została wyposażona w czujnik termopary, w razie zdmuchnięcia płomienia odcina dopływ gazu do palnika. Ich wygląd sprawia, że wpasują się w pomieszczenie w każdym stylu. Nie zajmują dużo miejsca dając przy tym sporo ciepła.

  Szczególnie istotne jest dla bezpieczeństwa użytkowników by montaż instalacji wykonywali specjaliści z odpowiednimi kwalifikacjami.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AGATHOS KOMINKI w zakresie usług zduńskich.

 • Biokominki
  Biokominki

  Biokominki wolnostojące

  Biokominki wolnostojące sklep agathos przedstawia alternatywę dla klasycznego kominka, który jest niebanalną dekoracją wnętrza dając jednocześnie to co najlepsze z tradycyjnego kominka, czyli ciepło i widok płonącego się ognia. Dodatkowo daje możliwość zainstalowania w miejscach niedostępnych dla tradycyjnego kominka (mieszkanie w bloku, pomieszczenie bez szybu kominowego, ściana itp.). Nie zajmuje wiele miejsca i jest łatwy w montażu.

  Jak działają biokominki wolnostojące?

  Biokominki wolnostosjące to specjalny typ kominka, który został tak skonstruowany, że zasilany jest na specjalne biopaliwo. Nieprawdą jest, że korzystanie z biokominków jest szkodliwe. Wykorzystane paliwo podczas spalania nie wywołuje żadnych negatywnych skutków. Biokominek można zamontować w salonie lub sypialni szybko i łatwo, nie trzeba tworzyć instalacji kominkowej ani nie są wymagane pozwolenia.

  Biokominki wolnostojące, wiszące lub narożne

  W Naszym sklepie znajdą Państwo różnego rodzaju biokominki wolnostojące, które z powodzeniem dopasują Państwo do wnętrz. Możemy potraktować je jako ozdobę wnętrza lub sposób na dodatkowe ogrzanie wnętrza. Z jego pomocą stworzymy magiczny nastrój. Są bezpieczne w użytkowaniu, łatwe w obsłudze a brak dymu, sadzy i popiołu jest ich zdecydowanym plusem. Nie musimy pamiętać o dokładaniu drewna lub brykietu. Kominek nie wymaga prawie żadnej obsługi, najistotniejszą rzeczą o której należy pamiętać jest zaopatrywanie go w paliwo. Nowoczesność, wygoda i bezpieczeństwo w jednym.

  Biokominki wolnostojące, narożne i do zabudowy, czy są łatwe w montażu?

  W zależności od rodzaju biokominka zabudujemy go w ścianie lub użyjemy kołków montażowych. Są też dostępne biokominki wolnostojące. Niezależnie na który się zdecydujemy, zainstalowanie go nie jest trudne ani czasochłonne. Współczesne rozwiązania pozwalają nam cieszyć się ogniem w pomieszczeniach, w których do niedawna nie było to możliwe. Dom, mieszkanie, sypialnia, salon, taras czy ogród. To Ty wybierzesz miejsce. Nie musisz ograniczać się położeniem przewodu kominowego. Co najlepsze, jego umiejscowienie możesz zawsze zmienić. Dużą zaletą takiego kominka jest również oszczędność miejsca oraz fakt, że jego zamontowanie nie wiąże się z dużą inwestycją ani remontem.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AGATHOS KOMINKI

 • Akcesoria
  Akcesoria

  Akcesoria do budowy i montażu kominków

  Dopełnieniem formy przy budowie pieców albo kominków są różnego rodzaju akcesoria, ich zestawy oraz kratki wentylacyjne. Oferujemy produkty, które są wykonane z różnorodnych materiałów według nowoczesnych i stylowych wzorów. Montaż biokominka jest bardzo łatwa, nie zmienia to faktu, że przyda się nam do tego kilka rzeczy. Isol Glue+ przeznaczony jest do klejenia płyt kominkowych. Pozwala na trwałe i odporne na temperaturę łączenie. W naszym sklepie dostępne są w pojemnikach 0,31 kg , 1,65 kg oraz 5 kg.

  Akcesoria do izolacji kominków

  Taśma aluminiowa to kolejny produkt, który warto kupić. Taśma ta służy do zabezpieczania izolacji okapu kominka lub do izolacji kanałów DGP. Jest wytrzymała na wysokie i bardzo wysokie temperatury. Dostępna jest w różnych szerokościach i długościach.
  Super Isol płyta krzemieniowo wapienna jest doskonałym materiałem izolacyjnym okapu kominka, jednocześnie stanowi jej budulec. Dostępna w różnych rozmiarach.

  Akcesoria dekoracyjne do biokominków

  Aby nasz biokominek jeszcze lepiej się prezentował, warto wyposażyć go w elementy dekoracyjne. Włókna żarowe GLOW FLAME to innowacyjny materiał, który ma zastosowanie jako wyłożenie paleniska w standardowych biokominkach zasilanych biopaliwem oraz kominkach zasilanych naturalnym gazem ziemnym lub LPG. Zapewniają wrażenia estetyczne. Nawet mała ilość dodana do paleniska sprawia, że urządzenie wygląda atrakcyjniej. Umieszczenie Glow Flame bezpośrednio w płomieniu powoduje jego jaśniejsze świecenie. Materiał jest całkowicie bezpieczny i ekologiczny.
  Można również włożyć do biokominka kamienie ozdobne. Poprawią one wygląd i estetykę. Są w 100% naturalne, mogę być dekoracją nie tylko kominka, ale też każdego wnętrza.

  Biokominek można również wykorzystać do aromaterapii. Olejki zapachowe, które znajdują się w naszej ofercie są doskonałą alternatywą dla chemicznych odświeżaczy powietrza. Poza tym, że ładnie pachną, posiadają również działania lecznicze i orzeźwiają powietrze w pomieszczeniu. W naszym sklepie dostępny jest m.in. zapach: lawendowy, wanilia, goździk, mandarynka/ pomarańcza, magnolia i zielona herbata.

  Akcesoria zwiększające bezpieczeństwo korzystania z kominków domowych

  Akcesoria do monitorowania niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w powietrzu są niezbędne, jeśli jest kominek w domu. Czujnik tlenku węgla 230V w momencie wykrycia niebezpiecznego stężenia załącza alarm dźwiękowy i optyczny. Wyposażony jest w czujnik półprzewodnikowy oraz układ autodiagnostyczny sygnalizujący uszkodzenie czujnika. W naszym sklepie znajdą Państwo czujniki, które można dopasować do własnych potrzeb.
  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

 • Materiały zduńskie
  Materiały zduńskie

  Materiały zduńskie

  Do rodzaju budowanego pieca, czy też kominka w zależności od temperatury pracy oraz miejsca zastosowania należy odpowiednio dobrać materiały zduńskie (budowlane). W naszym sklepie internetowym dbamy o to, aby klient mógł zakupić u nas wszystko co jest potrzebne do montażu pieca lub wkładu kominkowego.

  Materiały zduńskie z andaluzytu

  Materiały zduńskie z andaluzytem nie topią się w wysokich temperaturach ani nie rozpuszczają się w kwasach. Cegła andaluzytowa jest bardzo wytrzymała i odporna na wysokie temperatury oraz jej nagłe spadki. Do montażu warto użyć również cementu andaluzytowego. Taki beton ma niską rozszerzalność, trzeba tylko pamiętać alby zapoznać się z instrukcją i odpowiednio wymieszać składniki. Gwarantuje to, że beton będzie wytrzymały i trwały.

  Szamot

  Szamot jest materiałem zduńskim otrzymywanym przez wypalenie gliny albo łupków i zmielenie otrzymanego produktu. Szamot, poza tym, że jest ognioodporny kumuluje energię i powoli ją oddaje. W naszej ofercie jest cegła szamotowa, którą można wypełnić kominek.
  Z materiałów zduńskich dostaną Państwo u nas: płytki czy cegły szamotowe, materiały akumulacyjne (płyty akumulacyjne, wkłady akumulacyjne, okładziny akumulacyjne, moduły akumulacyjne oraz kształtki akumulacyjne), zaprawy, kleje i kity zduńskie, cementy, zduńskie tynki klejowe, ogniotrwałe gładzie szpachlowe, ogniotrwałe zaprawy murarskie itp. Ponadto należy pamiętać o odpowiednim doborze materiałów izolacyjnych.
  Odpowiedni dobór materiałów zduńskich oraz wykonanie zgodnie ze sztuką zduńską pieca, piecokominka czy też kominka gwarantuje jego niezawodną pracę przez wiele lat. Piece wolnostojące, wkłady kominkowe czy biokominki są łatwe w montażu, ale oczywiście należy pamiętać, aby zrobić to prawidłowo. Tylko tak zamontowane piece i kominki będą bezpieczne w użytkowaniu a także powinny działać bezproblemowo.

  Materiały zduńskie wysokiej jakości

  Montując piec decyduj się na materiały zduńskie tylko wysokiej jakości. U nas znajdziesz wszystko co potrzebujesz, w przystępnej cenie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania. Po zamontowaniu kominka w swoich wnętrzach pozostanie tylko cieszyć się ciepłem i wyjątkowym klimatem, nawet w małych pomieszczeniach.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AGATHOS KOMINKI w zakresie usług zduńskich

 • Piece kaflowe, ceramika piecowa (kafle)
  Piece kaflowe,...

  Kuchnie kaflowe, piece kaflowe czy kominki kaflowe wykonane z wysokiej jakości kafli wykonanych przez pasjonatów metodą rzemieślniczą nadają niepowtarzalny urok miejscom w których zostały zainstalowane. Oferujemy kafle z wyselekcjonowanych europejskich kaflarni, które dokładają starań by formowanie, wypalanie, szkliwienie i malowanie było samo w sobie sztuką. Każdy produkt wykonany z kafli przez AGATHOS jest indywidualny i niepowtarzalny.

  W celu przedstawienia oferty na kuchnie kaflowe, piece kaflowe czy kominki kaflowe wykonane indywidualnie prosimy o kontakt bezpośredni telefonicznie 511 842 751 lub mail: sklep@agathos.pl. Przygotujemy dla Państwa indywidualny projekt oraz wycenę. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego salonu firmowego, gdzie prezentujemy bogatą kolekcję kafli.

  kafle 1

  Piec kaflowy 2

  Piec kaflowy 3

  Piec kaflowy 4

  Piec kaflowy 5

  Piec kaflowy 6

  Oprócz kafli z oferty podstawowej AGATHOS.PL na życzenie Klientów realizujemy dostawy kafli w innych rozmiarach niż standardowe oraz z ręcznie malowanymi motywami.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AGATHOS KOMINKI w zakresie usług zduńskich

         

 • Dystrybucja gorącego powietrza
  Dystrybucja gorącego...

  Dystrybucja gorącego powietrza z ogrzewania kominkowego

  System dystrybucji gorącego powietrza pozwala na wykorzystanie w pełni możliwości kominka. Dzięki niemu można dogrzać nie tylko pomieszczenie, w którym jest kominek, ale również pozostałe wnętrza. Jest to możliwe przy wykorzystaniu wkładu kominkowego z płaszczem wodnym albo systemu ogrzewania powietrznego. Na życzenie Klienta dobierzemy oraz wycenimy kompletny system Dystrybucji Gorącego Powietrza (DGP).
  Kominkiem możemy tylko dogrzewać, ponieważ polskie prawo budowlane nie dopuszcza używania kominka jako jedynego źródła ciepła w domu. Może on być tylko uzupełnieniem instalacji grzewczej. Głównym powodem takiego rozwiązania jest konieczność zapewnienia ogrzewania budynku w przypadku długiej nieobecności mieszkańców. Nie zmienia to jednak faktu, że widok ognia działa uspokajająco i relaksująco.

  Działanie systemu dystrybucji gorącego powietrza z kominków

  Działanie systemu dystrybucji gorącego powietrza nie jest skomplikowane. Ogień w kominku rozgrzewa wkład kominkowy, ten wkład oddaje ciepło do powietrza, które znajduje się w jego pobliżu. Powietrze jest też ogrzewane od rury spalinowej, która odprowadza produkty spalania drewna z kominka. Rura ta wydajnie oddaje ciepło. Ogrzane w taki sposób powietrze transportowane jest za pomocą nawiewu DGP do różnych pomieszczeń w budynku. W tym dziale znajdą Państwo bogatą ofertę aparatów nawiewnych. Jednym z nich jest nowoczesny Aparat nawiewny ANeco, który spełnia najwyższe wymagania użytkowników chcących zbudować skuteczny i tani system ogrzewania domu. Ten wentylator kominkowy stanowi przełom w technologiach stosowanych w systemach dystrybucji gorącego powietrza z kominka. Układ nawiewu umożliwia dostarczanie powietrza do procesu spalania jak również przemieszania powietrza już ogrzanego.

  Kanały i kształtki w systemie dystrybucji gorącego powietrza z kominków

  Aby cały system dystrybucji gorącego powietrza mógł działać prawidłowo należy odpowiednio dobrać kształtki do połączenia systemu. Znajdują się w tej kategorii między innymi kształtki okrągłe oraz prostokątne. Wszystkie odporne są na działanie wysokich temperatur.

  Izolacja systemu dystrybucji gorącego powietrza do kominków

  Prawidłowa izolacja w przypadku systemy DGP jest kwestią istotną, zwłaszcza jeśli przewody poprowadzone są przez pomieszczenia nieogrzewane. Bez właściwej izolacji ogrzane przez wkład kominkowy powietrze ulegnie szybkiemu ochłodzeniu. W naszej ofercie znajdą Państwo przewody izolowane o zróżnicowanych średnicach i długościach oraz wełnę do izolacji kanałów DPG LAMELLA.
  Przemyślana dystrybucja gorącego powietrza pozwoli cieszyć się ciepłem w domu przy jak najbardziej ekonomicznym użytkowaniu źródła ciepła.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AGATHOS KOMINKI w zakresie usług zduńskich.

 • Odprowadzanie spalin
  Odprowadzanie spalin

  Odprowadzanie spalin z kominków, instalacje do kominków

  Odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych ochrania pomieszczenia i przebywających w nich ludzi przed szkodliwym działaniem spalin. Z tego bardzo ważnego powodu wszystkie urządzenia grzewcze powinny mieć dobrze przemyślaną oraz sprawną instalacje, która odprowadza spaliny na zewnątrz budynku. Przewód musi być drożny, mieć odpowiednią średnicę oraz wysokość, aby zapewnić prawidłowy ciąg kominowy. Jeśli przewód nie został wcześniej przewidziany i wykonany w obrębie budynku, może zostać zbudowany na zewnątrz budynku, ale wymaga wtedy izolacji termicznej. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo nasady kominowe i przyłącza.

  Nasady kominowe odprowadzające spaliny z kominków

  Ciąg kominowy skutecznie wzmacniają oraz stabilizują nasady kominowe, pomagają też przy odprowadzaniu spalin. Nasadę kominową stal kwasoodporną strażak stosuje się jako zakończenie przewodów spalinowych z kominków i pieców na paliwa stałe. Strażak, dzięki swojej budowie ustawia się zawsze pod wiatr, poprawia ciąg kominowy a przy dużych wiatrach nie doprowadza do wpadania wiatru do komina i wygaszaniu paleniska. Mamy również w ofercie nasadę kominową Rotowent DRAGON i wiele innych. Należ dobrać odpowiednią do własnych potrzeb.

  Przyłącza do zbudowania systemu odprowadzania spalin z kominków

  Aby wszystko w systemie grzewczym działało bezpiecznie i sprawnie, również odprowadzanie spalin niezbędne są odpowiednie przyłącza. Każdy element musi byś odporny na działanie wysokich temperatur, mieć dopasowaną średnicę oraz być wykonane z materiałów najwyższej jakości. W naszym sklepie znajdą Państwo kolano spalinowe wysokie gięte które jest elementem systemu kominowego. Wykonane jest z czarnej blachy i jest bardzo trwałe. Elementy rurowe spawane są techniką laserową, gwarantującą najwyższą jakość połączenia i szczelność. Połącznia elementów powinny być uszczelniane za pomocą masy silikonowej, która jest odporna na wysokie temperatury, nawet do 1200°C.
  Każdy element w systemie odprowadzania spalin powinien być szczelny i sprawny. Każda złączka do rur, kolana dobrze, jeśli są żaroodporne, w ofercie mamy również taki szyber kominkowy czy pokrętło szybra.

  Do budowy systemów odprowadzania spalin używa się rur elastycznych oraz opasek i adapterów pozwalających na połączenie rury z kominkiem. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów przyłączania kominka do komina.
  Zapraszamy do naszego sklepu internetowego Agathos.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AGATHOS KOMINKI w zakresie usług zduńskich.

 • Kratki kominkowe
  Kratki kominkowe

  Kratki kominkowe do instalacji rozprowadzającej ciepłe powietrze

  Kratka kominkowa stanowi eleganckie zakończenie kanałów rozprowadzających ciepłe powietrze z kominka. Jest ona instalowana w ścianie lub w czopuchu obudowy kominkowej za pomocą kieszeni oraz giętkich zapinek. Takie rozwiązanie umożliwia jej szybki montaż i demontaż, np. na potrzeby jej oczyszczenia.

  Jakie zastosowanie ma kratka kominkowa?

  Zadaniem kratki kominkowej jest wykończenie kanału rozprowadzającego gorące powietrze. Zaciąga zimne powietrze z zewnątrz a oddaje ciepłe z komory spalania. Poprawia również funkcjonowanie wkładu kominowego. Kratka kominkowa TUNEL zapewnia bezpieczne użytkowanie wkładu kominkowego, sprawia, że ma on optymalną temperaturę i działa bezawaryjnie. Dlatego należy pamiętać o jej zainstalowaniu.
  Kratki kominkowe są najbardziej widocznym elementem wentylacji. Stosuje się je zarówno w wentylacji naturalnej jak i mechanicznej. Zamontowane na wlocie kanału wentylacyjnego mogą pełnić funkcję estetyczną - istnieje wiele kolorów i kształtów kratek, które możemy dopasować do własnych potrzeb.
  Umożliwiają regulację przepływu powietrza. Poza tym kratka maskuje dziurę w ścianie i zapobiega wpadaniu przez komin zanieczyszczeń. Kratka kominkowa okrągła miedziana o minimalistycznym wyglądzie sprawdzi się w mieszkaniu, domu lub restauracji. Odporna jest na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, jej kolor pozostanie trwały na długie lata.

  Z czego wykonane są kratki kominkowe?

  Istotne jest, aby kratka kominkowa była wykonana z odpowiedniego materiału: blachy nierdzewnej albo odlewana, oraz aby była zabezpieczona farbą proszkową galwanizowana lub powlekana. Zapewnia to wytrzymałość termiczną i mechaniczną. Anemostat okrągły biały można zamontować w ścianie lub w suficie. Jest łatwy w instalacji; Poprzez obrót środkowej części można regulować wpływ powietrza.
  Kratkę kominkową należy osadzić w miejscu umożliwiającym jej łatwe wyjęcie lub otwieranie i czyszczenie. Kratka kominkowa prostokątna miedziana sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych. Może być również zamontowana jako zakończenie wylotu wentylacyjnego w kuchni, łazience, garażu albo innym pomieszczeniu.

  Wymogi kratki kominkowej

  Aby kratka kominkowa działała należycie nie może posiadać żaluzji, musi posiadać małe opory przepływu i rozmiary umożliwiające spełnianie wyżej wymienionych funkcji. Rozmiar kratki powinien być dostosowany proporcjonalnie do mocy zainstalowanego wkładu grzewczego.
  Czyszczenie kratki kominkowej ważne jest nie tylko ze względów estetycznych, ale również niezbędne do prawidłowego jej działania.
  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

  Takie rozwiązanie umożliwia jej szybki montaż i demontaż, np. na potrzeby jej oczyszczenia.

 • Obudowy kominkowe
  Obudowy kominkowe

  Systemy akumulacyjne Camina są wykonane z odlewanych płyt akumulacyjnych, które zapewniają wysoki komfort cieplny przez wiele godzin. Obudowy kominków akumulacyjnychsą łatwe w montażu i można je szybko zdemontować w przypadku przeprowadzki. Na dodatek mogą być pomalowanena dowolny kolor. Camina wykorzystuje wyłącznie technologię spalania firmy Schmid -w razie potrzeby technologię wodną.Sprawdzona jakość produkcji niemieckiej

 • Opał kominkowy
  Opał kominkowy

  Wysokiej jakości jakości produkty ekologiczne, wytwarzane z trocin drzewnych o wysokich parametrach energetycznych. Nasze produkty wytwarzane są z czystego surowca, przez co w procesie spalania wytwarzają minimalną ilość popiołu. Powtarzalna jakość produktów w postaci wysokiej czystości surowca oraz niskiej wilgotności daje użytkownikom poczucie komfortu w postaci wolnego od przebarwień smolistych paleniska i czystej szyby w kominku lub piecu. Proponujemy zapałki, rozpałki, brykiet drzewny oraz brykiet utrzymujący żar w piecu lub kominku (tzw. nocny strażnik) oraz pellet.