Sterowniki 

Jest 17 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 17 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 17 elementów
Sterowniki

Sterowniki do kominków i piecyków wolnostojących


Sterowniki do kominków i piecyków pozwalają na sterowanie w trybie ręcznym albo automatycznym pracą aparatu nawiewnego, a tym samym wydajnością instalacji. W tym dziale znajdziesz automatykę sterującą różnego rodzaju.


Sterownik kominka fi 100 to nowoczesny sterownik kominka z ekranem, można go stosować do wszystkich wkładów powietrznych, również tych z płaszczem wodnym. Jego zadaniem jest dopuszczanie zimnego powietrza z zewnątrz budynku, bezpośrednio do komory spalania. Ważne jest to, aby spalanie było jak najbardziej efektywne. Stosując taki sterownik można zaoszczędzić nawet do 30% drewna. Jest bardzo funkcjonalny, steruje dwoma pompami C.O. oraz jednym niezależnie nastawionym urządzeniem np. oświetleniem. Zabezpiecza również przed przegrzaniem oraz odcina dopływ powietrza w przypadku zaniku zasilania.

Inne sterowniki służące do obsługi pieca


Warto zastanowić się nad zakupem nowoczesnego sterownika, jednym z nich jest Sterownik ART-AN-ZSA. Umożliwia on regulacje w trybie pracy ręcznej i automatycznej. W trybie automatycznym można indywidualnie określić temperaturę, przy której nastąpi załączenie aparatu a także wydajność z jaką będzie pracował. Możliwe jest również określenie wartości temperatury, przy której aparat osiągnie największą wydajność oraz wydajność z jaką aparat będzie pracował po osiągnięciu temperatury maksymalnej. W trybie pracy ręcznej reguluje się prędkość skokowo.
RO regulator obrotów służy do precyzyjnej regulacji obrotów silników jednofazowych. Współpracuje z aparatami nawiewnymi AN i generatorami ciągu GCK.


Sterownik do włączania i wyłączania aparatu nawiewnego

Sterowniki umożliwiają zarządzanie procesem wytwarzanego ciepła oraz rozprowadzaniem go po systemie grzewczym. Ich głównym zadaniem jest dobór poszczególnych parametrów w taki sposób, aby spalanie było maksymalnie ekonomiczne oraz aby komfort użytkowania ciepła był na oczekiwanym poziomie. Bez takich sterowników trudno w odpowiedni sposób kontrolować ogrzewanie pomieszczeń.
Jak już zdążyli Państwo zauważyć do wyboru mamy różne sterowniki. Od najprostszych po bardziej nowoczesne i funkcjonalne. TERMO – Termostat przeznaczony jest do sterowania pracą elektrycznego aparatu nawiewnego. Wymagane jest zastosowanie dodatkowego termostatu, jeśli odległość od kominka do aparatu nawiewnego jest spora lub jest on położony poniżej kominka. Służy do włączania i wyłączania aparatu nawiewnego, gdy temperatura zmierzona przez sondę przekroczy wartość nastawioną.


Automatyka sterująca pozwala na sterowanie (w trybie ręcznym lub automatycznym) pracą aparatu nawiewnego, a tym samym wydajnością instalacji.

Zastosowanie

  • budowa systemów DGP
  • wentylacja mechaniczna

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sterowników.