Konwekcyjne (kozy klasyczne) piece wolnostojące 

Jest 40 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 40 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 40 elementów
Konwekcyjne (kozy klasyczne) piece wolnostojące

Piec koza wolnostojący

Piec koza wolnostojący to urządzenia dla tych, którzy chcą mieć w domu cieplej, ale szkoda im miejsca na kominek i dla tych, którzy marzą o kominku, lecz nie mają go, gdzie zbudować. Piece tego typu mają zamknięte palenisko zmontowane ze stalowych lub żeliwnych elementów, wewnątrz których panują warunki odpowiednie do bezpiecznego spalania paliwa (drewno, brykiet, pelet). Obudowy takich pieców są bardzo estetyczne i są ciekawym elementem wystroju pomieszczeń – zarówno tych o tradycyjnej, jak i nowoczesnej stylistyce przez co można je ustawić na przykład w salonie.
Kozę klasyczną możemy ustawić w dowolnym miejscu wnętrza, podstawowym warunkiem jest podłączenie jej do komina.

Piec koza wolnostojący kiedy warto zastosować piec konwekcyjny?

Konwekcyjny piec koza wolnostojący wspomoże istniejący już system grzewczy oraz dodatkowo ociepli pomieszczenie, na którym nam zależy. Ponadto:
niewątpliwą zaletą kozy klasycznej jest możliwość zamontowania jej w gotowym już domu, we wnętrzu nie mamy dużo miejsca, szukamy niedrogiego w eksploatacji dodatkowego źródła ciepła, jest możliwość, że w przyszłości będziemy chcieli przenieść piec w inne miejsce.

Piec koza wolnostojący gdzie się go muntuje?

Konwekcyjne piece wolnostojące z racji na ciekawy i ozdobny wygląd zazwyczaj montuje się w pomieszczeniu głównym, czyli salonie. Oczywiście nie ma przeciwwskazań, aby grzała dodatkowo sypialnie, biuro lub inny pokój. Koza żeliwna czarna, która dostępna jest w naszym sklepie internetowym jest łatwa do utrzymania w czystości. Szyba wkładu pozostaje czysta dzięki systemowi czystej szyby. Powietrze tworzące kurtynę odgradza szybę od paleniska. Koza żeliwna czarna jest bardzo elegancka i sprawdzi się w małych pomieszczeniach, jej przestronna szyba frontowa z dużą komora spalania wpływa na atrakcyjny widok ognia. Cała konstrukcja jest bardzo stabilna.
Kolejną ciekawą propozycją kozy klasycznej jest ALTEA - piec kaflowy z płytkami ceramicznymi. Przy instalacji tego modelu istnieje możliwość przyłączenia górnego lub tylnego odprowadzania spalin. Piec ma szerokie palenisko aż 50 cm oraz wieloformatowe oszklenie drzwi. Będzie pięknie prezentować się w stylizowanych i przytulnych pomieszczeniach, dodatkowo mamy wybór z 30 wariantów kolorystycznych ceramiki.

Jak podłącza się konwekcyjny piec koza wolnostojący?

Konwekcyjny piec wolnostojący, aby mógł prawidłowo działać potrzebuje doprowadzenie do paleniska koniecznej ilości powietrza z zewnątrz. Piec kominkowy STROMBOLI N 04 ma podłączenie z przewodem kominowym z góry, należy wziąć to pod uwagę przy zakupie tego modelu. Wysoka komora paleniska tego pieca umieszczona jest na eleganckiej podstawie wraz z mechanizmem, który umożliwia obracanie korpusu. Pozwala to na ogrzania każdej części domu. Jest bardzo elegancji i będzie ozdobą każdego wnętrza.

Konwekcyjne piece wolnostojące w małym pomieszczeniu.

Konwekcyjne piece wolnostojące sprawdzą się również w małych pokojach. KOZA/K9/150 jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie styl klasyczny w połączeniu z ekonomią. Jest to piec bezawaryjny i maksymalnie wykorzystuje ciepło dzięki ściankom paleniska. Ciekawe jest to, że w piecu dopuszczalne jest palenie węglem, pod warunkiem użycia specjalnego koszyka/rusztu. Dodatkowym plusem jest możliwość zastosowania w różnych warunkach montażowych, dzięki regulowanemu wylotowi spalin: z tyłu albo na górze kozy. O jej wyglądzie nie ma się za bardzo co rozpisywać. Z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom tradycyjnej stylistyki.
Konwekcyjne piece wolnostojące prezentują się bardzo dobrze w klasycznych jak i nowoczesnych pomieszczeniach. Niemiecka produkcja wysokiej jakości zapewnia trwałość i bezawaryjność. Zapraszamy do pełnego zapoznania się z ofertą naszego sklepu. 


Konwekcyjny piec wolnostojący dla tych, którzy chcą mieć w domu cieplej, ale szkoda im miejsca na kominek i dla tych, którzy marzą o kominku, lecz nie mają go gdzie zbudować. Piece tego typu mają zamknięte palenisko zmontowane ze stalowych lub żeliwnych elementów, wewnątrz których panują warunki odpowiednie do bezpiecznego spalania paliwa (drewno, brykiet, pelet). Obudowy takich pieców są bardzo estetyczne i są ciekawym elementem wystroju pomieszczeń – zarówno tych o tradycyjnej, jak i nowoczesnej stylistyce przez co można je ustawić na przykład w salonie.

Piec „koza” jest łatwy do zainstalowania bez konieczności przebudowy wykończonego wnętrza oraz łatwy w demontażu bez większych konsekwencji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AGATHOS KOMINKI w zakresie usług zduńskich