Inne 

Jest 17 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 17 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 17 elementów
Inne

Materiały izolacyjne do instalacji kominkowych

W tym dziale znajdują się materiały izolacyjne przeznaczone do zastosowania w instalacjach kominkowych, w okapie kominka oraz przy ocieplaniu kanałów i kształtek dystrybucji gorącego powietrza. Aby wszystko działało prawidłowo wszystkie użyte elementy muszą być odporne na działanie wysokich temperatur. Odpowiednia izolacja chroni przed pożarem, do którego mogłoby dojść, gdyby elementy i wykończenie nie były wykonane z niepalnych materiałów.
Płyty krzemianowo-wapniowe SUPER ISOL są bardzo dobrym materiałem izolacyjnym okapu kominka i jednocześnie stanowią jej budulec. Nie pylą, są gładkie i sztywne oraz łatwe w montażu. Ich skład pozwala na obróbkę przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich. Płyty połączymy za pomocą wkrętów i kleju ISOL GLUE, który również znajduje się w naszej ofercie. Ich mały rozmiar pozwala na bezproblemowy transport na teren budowy.

Bezpieczeństwo materiałów izolacyjnych do instalacji kominkowych

Materiał izolacyjny jakim jest płyta krzemianowo-wapniowa SUPER ISOL nie rozgrzewa się podczas pracy kominka, i mimo że od wewnętrznej strony poddawana jest wysokim temperaturom, jej zewnętrzna strona pozostaje w bezpiecznej temperaturze dla człowieka. Są produktem niepalnym.
SUPER ISOL Impregnat wykonany został na bazie krzemianu sodu i mikro-krzemionki. Przeznaczony jest do impregnowania powierzchni płyt SUPER ISOL, klejonych klejem ISOL GLUE+, aby zwiększyć ich przyczepność.
TA - taśma aluminiowa 350ºC przeznaczona jest do zabezpieczania izolacji okapu kominka, izolacji kanałów DGP oraz znajduje zastosowanie w montażu urządzeń wentylacyjnych. Jest wytrzymała na bardzo wysokie temperatury. Wykonana jest z aluminium. Taśma pokryta jest jednostronnie mocnym klejem, który zapewnia odpowiednią przyczepność do podłoży budowlanych.

Wełna mineralna stosowana jako materiał izolacyjny

Dobrym materiałem izolacyjnym jest WEŁNA LAMELLA. Lekka i sprężysta wykonana jest ze skalnej wełny mineralnej. Dzięki prostopadłemu ułożeniu włókien do okładziny nie ulega odkształceniom na zgięciach i zachowuje swoją grubość. Przeznaczone są do termicznej, akustycznej i przeciw kondensacyjnej izolacji okrągłych i prostokątnych kanałów wentylacyjnych oraz izolacji niskotemperaturowych rur rurociągów, małych zbiorników czy wykończenia izolacji na armaturze. Dokładamy wszelkich starań alby oferta naszego sklepu była na tyle bogata, że wszystko co jest potrzebne do montażu systemu DGP znaleźli Państwo w jednym sklepie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.