Wkłady kominkowe 

Jest 291 produktów.

Podkategorie

 • Konwekcyjne wkłady kominkowe
  Konwekcyjne wkłady...

  Konwekcyjne wkłady kominkowe

  Kominki tradycyjne wykorzystujące konwekcyjne wkłady kominkowe idealnie sprawdzają się w domach letniskowych, starszych budynkach, dużych pomieszczeniach i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wysoka moc grzewcza.
  Ogromną zaletą tych produktów jest to, że pozwalają na produkcję dużej ilości ciepłego powietrza w dość krótkim czasie od rozpalenia ognia. W związku z tym idealnie nadają się do zastosowania w budynkach o sporej kubaturze oraz kiepskiej izolacji. Rozwiązanie sprawdzi się także w obiektach, gdzie zachodzi potrzeba dostarczenia dużej ilości suchego i gorącego powietrza. Powietrze dostaje się do komory kominka, w środku której znajduje się wkład kominkowy, przez otwór w dolnej jego części. Przepływając w górę komory, odbiera wytworzone w palenisku energię cieplną i wydostaje się przez kratki wylotowe znajdujące się w górnej części kominka. Z tym typem budowy związana jest ściśle DGP, czyli dystrybucja gorącego powietrza, która umożliwia nam przekazania ciepła kanałami wentylacyjnymi do innych pomieszczeń w budynku.

  Konwekcyjne wkłady kominkowe maksymalnie wykorzystujące energię

  Konwekcyjne wkłady kominkowe pozwolą ogrzać nawet duże pomieszczenia. Wkład kominkowy Blanka jest bardzo dobrym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach. Horyzontalna komora spalania ma bardzo ciekawy design. Efektywne spalanie oraz dłuższe utrzymanie temperatury dzięki wyłożeniu komory spalania Acumotte, czyli materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w komorze. Doskonała szczelność jest dzięki solidnym spawom, które zostały wykonane w osłonie gazu szlachetnego. Front wkładu wyposażony jest w ceramikę żaroodporną, która wytrzymuje temperaturę aż do 800°C. Dzięki regulowanym nóżkom a także ruchomemu wylotowi spalin z regulacją ustawienia 360° istnieje możliwość zastosowania go w różnych warunkach montażowych.
  W naszej ofercie znajduje się również konwekcyjny wkład kominkowy Maja 12 kW to zdecydowany faworyt wśród osób szukających klasycznego wkładu. Jego wzór jest ponadczasowy i dopasuje się do każdego wnętrza. Plusem jest dopalanie cząstek opału dzięki deflektorowi, która wydłuża drogę spalin. Ozdobny płotek zdecydowanie ułatwia utrzymanie czystości oraz zabezpiecza przed wypadaniem drewna. Jest to istotne, zwłaszcza jeśli wkład kominkowy zainstalowany jest w domu, np. w salonie. Szuflada na popiół w której zbierają się pozostałości po spalonym drenie a także ruchomy ruszt ułatwiają usunięcie popiołu. Esteci zwrócą uwagę na elegancką i wygodną klamkę.

  Konwekcyjne wkłady kominkowe najwyższej jakości i solidnie wykonane

  W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo duży wybór najlepszych konwekcyjnych wkładów kominkowych. Wkład kominkowy MBO V2 wykonany został z wysoko gatunkowej stali. Korpus i front odporne są na działanie bardzo wysokich temperatur. Wkład jest bardzo szczelny dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Ważna jest również wygoda użytkowania. Bezrusztowy wkład, czyli dopalanie w popiele oznacza, że opał wypala się na drobny popiół, dodatkowo pozostaje jego minimalna ilość. Uzyskana w ten sposób energia cieplna z drewna zostaje maksymalnie wykorzystana. Wiemy, że nie tylko funkcjonalność się liczy, dlatego również postawiliśmy na nowoczesny design.

  Wkład kominkowy Zibi gilotyna to połączeni nowoczesnego wyglądu i funkcjonalności. Ograniczenie emisji szkodliwego CO do atmosfery dzięki regulacji dopływu powierza wtórnego jest zaletą tego konwekcyjnego wkładu kominkowego. Maksymalne wykorzystanie ciepła dzięki gęsto rozmieszczonym radiatorom sprawia, że jest jeszcze bardziej ekonomiczny. Decydując się na ten wkład, zapewnicie sobie Państwo bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.
  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AGATHOS KOMINKI w zakresie usług zduńskich

 • Akumulacyjne wkłady kominkowe
  Akumulacyjne wkłady...

  Wkłady kominkowe akumulacyjne 

  Wkłady kominkowe akumulacyjne dzięki zaawansowanej technicznie konstrukcji użytkownicy mogą korzystać bardzo wysokiej sprawności kominka w ogrzewaniu pomieszczeń. Ponieważ nawet 90% pozyskanego ciepła w procesie spalania paliwa jest uwalniane stopniowo przez promieniowanie zabudowanej masy akumulacyjnej, nie występującej w zwykłym kominku z wkładem konwekcyjnym. Często przy zaledwie dwukrotnym dokładaniu drewna na dobę, użytkownik ma ciepłe pomieszczenie nawet przez dwadzieścia cztery godziny. Cała zabudowa kominkowa długo emituje ciepło przez co dobrze się sprawdza w pomieszczeniach w których przebywają alergicy.

  Wkłady kominkowe akumulacyjne 

  Wkłady kominkowe akumulacyjne w naszym sklepie internetowym dostępne są w różnych wariantach. Opatentowany akumulacyjny pierścień ROMOTOP MAMMOTH cechuje wysoka zdolność przewodzenia ciepła oraz magazynowania go. Montowany jest bezpośrednio na króciec spalinowy. Producent zapewnia wysoką żywotność konstrukcji, którą zapewnia wewnętrzna żeliwna podstawa. Elementy są szczelne i zawsze demontowalne. Ponad to efektywne przewodzenie ciepła w głąb masy akumulacyjnej oraz nie grozi pękaniem ścian.
  Kolejnym akumulacyjnym wkładem kominkowym dostępnym w naszym sklepie jest AKUMULACJA GÓRNA średnica 150 mm. Niewątpliwą jego zaletą jest akumulacja ciepła co oznacza, że grzeje również po zakończeniu palenia we wkładzie. Metalowe elementy, które specjalnie zostały umieszczone pomiędzy kształtkami akumulacyjnymi doskonale przenoszą ciepło.

  Ekonomiczne wkłady kominkowe akumulacyjne 

  Wkłady kominkowe akumulacyjne e pozwalają na bardziej ekonomiczne palenie w kominku. Dostępny w naszym sklepie WYMIENNIK 11 MAMMOTH w obudowach akumulacyjnych zwiększa ich zdolność akumulacyjną. Składa się z WYMIENNIKA KONWEKCYJNEGO ROMOTOP i ZESTAWU AKUMULACYJNEGO ROMOTOP MAMMOTH o masie 300 kg. W naszym sklepie internetowym dostępny jest również Akumulacyjny zestaw boczny Romotop Mammoth dla wkładów kominkowych. Zapewnia wysoką pojemność ciepła oraz maksymalnie szybkie przekazywanie ciepła spalin kształtek akumulacyjnych. Istnieje możliwość zakupu tylko dolnych lub bocznych elementów akumulacyjnych Mammoth. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu AGATHOS KOMINKI, który specjalizuje się w zakresie usług zduńskich. Nasi specjaliści pomogą dopasować odpowiedni wkład do Państwa potrzeb, który będzie pasował do wybranego kominka i zwiększy komfort pomieszczenia oraz ekonomie użytkowania kominka.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AGATHOS KOMINKI w zakresie usług zduńskich

 • Akumulacja
  Akumulacja
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 291 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 291 elementów
Wkłady kominkowe

Wkłady kominkowe akumulacyjne i konwekcyjne

Wkłady kominkowe akumulacyjne i konwekcyjne mają róże parametry techniczne, rozmiary a także budowę. Mówiąc prosto wkładem kominkowym nazywamy zamknięte palenisko, które posiada wylot dymu i zamknięte jest przeszklonymi drzwiczkami. Materiały użyte do ich produkcji muszą być odporne na długotrwałe działanie wysokich temperatur.

Wkłady kominkowe z nadmuchem powietrza i ich zastosowanie

Wkłady kominkowe to urządzenie grzewcze, dlatego przy wyborze należy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, aby nie być później rozczarowanym. Pierwszym z nich jest moc nominalna, czyli możliwość wykorzystania wkładu kominkowego do ocieplenia pomieszczeń przez instalacje rozprowadzającą ciepłe powietrze. Z racji, że moc maksymalna osiągana jest przez krótki czas, dopierając odpowiedni wkład kierujemy się minimalną jego mocą. Kolejnym parametrem jest jego sprawność, czyli minimum energii powstającej podczas spalania drewna która odzyskiwana jest w postaci ciepła. Nasi specjaliści pomogą Państwu w dokonaniu odpowiedniego wyboru.

Wkłady kominkowe i ich rodzaje

Wkłady kominkowe, które dostępne są w naszym sklepie internetowym:
Akumulacyjne wkłady kominkowe,
Konwekcyjne wkłady kominkowe.

Akumulacyjne wkłady kominkowe gwarantują wysoka sprawność kominka, nawet 90% pozyskanego ciepła w procesie spalania paliwa jest uwalniane stopniowo poprzez promieniowaniem zabudowanej masy akumulacyjnej, która nie występuje we wkładzie konwekcyjnym. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli w pomieszczeniach przebywają alergicy. W naszym sklepie dostępne są m.in. Pierścienie Mammoth, Wymiennik akumulacyjny Romotop Mammoth, Akumulacyjny zestaw górny Romotop Mammoth dla wkładów kominkowych o średnicy odprowadzenia spalin 150 mm, Akumulacyjny zestaw boczny Romotop Mammoth dla wkładów kominkowych oraz Akumulacyjny zestaw górny Romotop Mammoth dla wkładów kominkowych o średnicy odprowadzania spalin 200 mm.
Konwekcyjne wkłady kominkowe są dobrym rozwiązaniem w niewielkich pomieszczeniach z dużą stratą cieplną albo budynkach o sporej powierzchni, lecz kiepskiej izolacji Ich olbrzymią zaletą jest to, że produkują dużą ilość ciepłego powietrza w krótkim czasie od rozpalenia ognia. Wkład kominkowy HEAT C 2G L spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Wysoka jakość wykonania przy niskiej cenie. Jest również bardzo ekonomiczny. Ekskluzywne przeszklenie z trzech stron pozwoli odczuć maksymalną przyjemność z ognia. Chłodne, zimowe wieczory nie będą tak męczące. Gięta ozdobna szyba z nadrukiem jest najnowszej technologii. W modelu tym zostało zastosowane palenisko bezrusztowe, ale w razie potrzeby na życzenie klienta możemy zamienić palenisko na rusztowe. Regulacja powietrza pierwotnego i wtórnego odbywa się za pomocą jednego elementu sterującego.

Wkłady kominkowe z nadmuchem powietrza, akumulacyjne i konwekcyjne do każdego pomieszczenia

Wkłady kominkowe mają za zadanie ocieplić pomieszczenie. Sprawdzą się np. w domku letniskowym albo starszym budynku. Wkład kominkowy Zibi ma ciekawy kształt, boczne przeszklenie i wyposażony został w dekoracyjna szybę typu glass. Dwustronna wizja ognia i delikatna frontowa rama sprawiają, że będzie pasował również w nowoczesnym wnętrzu. Ten rodzaj wkładu kominkowego często jest wybierany w przypadku otwartych pomieszczeni, w takich, gdzie połączony jest np. salon z jadalnią. W modelu tym zastosowany został system czystej szyby tzw. kurtyna powietrza, co w praktyce oznacza, że powietrze dostarczane jest bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka. Front tego wkładu wyposażony jest w ceramikę żaroodporną, która wytrzymuje temperaturę do 800°C. Szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Możliwość wypoziomowania dzięki ruchomym nóżkom, wkład bezrusztowy oraz ruchomy wylot spalin to zaledwie kilka zalet tego modelu.  Aby najlepiej dobrać wkłady kominkowe proponujemy zapoznać się z ofertą naszego sklepu internetowego. Z przyjemnością pomożemy w wyborze.