Pompa ciepła 6,0 kW / 230V typu split – Termoplus

Nowy Pompa ciepła 6,0 kW / 230V typu split – Termoplus Zobacz większe

Nowy produkt

22 501,00 zł brutto

Zobacz koszty wysyłki

Kalkulator kredytowy

Informacje

Pompa ciepła 6,0 kW / 230V typu split – Termoplus

Wysoka wydajność i oszczędność. Nasze pompy nie mają zamontowanej grzałki, dzięki czemu nie powstaje zapotrzebowanie na dodatkową energie elektryczną.

Zalety powietrznych pomp ciepła TermoPlus®:

1) Na rynku jesteśmy obecni od 1992 roku i niektóre z naszych pierwszych pomp ciepła wciąż jeszcze działają. Na podstawie badań przeprowadzonych wśród użytkowników naszych produktów nasze pompy ciepła osiągają aż 99,5 % niezawodność.

2) Znajdujący się na terenie UE kompleks zawiera laboratoria ds. badań i rozwoju, zakłady produkcyjne oraz dział kontroli jakości i zatrudnia ponad 35 ekspertów dysponujących dużym doświadczeniem, zdobytym podczas produkcji ponad 50 000 pomp ciepłaTermoPlus.

Dlaczego warto wybrać TermoPlus®

1) Wysoka wydajność i oszczędność

Nasze pompy nie mają zamontowanej grzałki, dzięki czemu nie powstaje zapotrzebowanie na dodatkową energie elektryczną. Będziesz cieszyć się tym samym ciepłem i komfortem bez użycia elementu grzewczego, który zużywałby więcej energii. Połączenie TermoPlus i Mitsubishi z energooszczędną technologią inwerterową zapewnia znaczną wydajność i wysokie oszczędności.

2) Elastyczne i kompatybilne

To połączenie nadaje się do ogrzewania podłogowego, grzejnikowego i klimakonwektorowego w nowych budynkach lub jako renowacja istniejących systemów grzewczych. Jednostki mogą również pracować w połączeniu z zewnętrznym źródłem ciepła, takim jak kocioł na pellet.

3) Zoptymalizowane działanie

Wydajność naszych jednostek wewnętrznych jest zwiększona, ale nie kosztem kompatybilności – zachowano oryginalny sterownik Mitsubishi z kompensacją pogodową wraz ze wszystkimi funkcjami (szczegółowe informacje poniżej *). Przełączanie między ogrzewaniem wody i pomieszczenia jest automatyczne i zapewniona jest odpowiednia wydajność, dzięki czemu zbiornik nie jest wymagany.

4) Pełen funkcji, ale łatwy w użyciu

Wielofunkcyjny sterownik zapewnia optymalne zarządzanie za pomocą programów, takich jak automatyczna ochrona przed bakteriami Legionella, suszenie podłóg, tryb wakacyjny i tygodniowy programator. Opcjonalnie dostępne jest sterowanie przez internet za pośrednictwem aplikacji, która obejmuje funkcję monitorowania wydajności. Opcjonalnie dostępne jest również ogrzewanie dwustrefowe.

4) Stała dostępność ciepła

Dzięki naszemu Hydrotankowi będziesz mieć nieprzerwany dostęp do ciepłej wody, ponieważ wykorzystuje zewnętrzny skraplacz o dużej powierzchni wymiany ciepła, który podgrzewa wodę dużo szybciej.

5) Niezawodny i trwały

Jednostki TermoPlus® mogą pracować dłużej niż inne w trudniejszych warunkach dzięki większemu parownikowi i zoptymalizowanemu rozstawowi lamel. Jednostki zewnętrzne Mitsubishi mają udokumentowaną niezawodność w trudnych warunkach.

6) Używane przez cały rok

Jednostki zewnętrzne mogą pracować w temperaturach do -25 °C dla modeli ECODAN oraz do -28 °C dla modeli Zubadan (z pełną mocą grzewczą nawet przy -15 °C dla Zubadan).

7) Ciche i dyskretne

Jednostki wewnętrzne i zewnętrzne są wyjątkowo ciche i kompaktowe. Zastosowanie TermoPlus® Hydrotank do zastąpienia Hydrobox / Zasobnik ciepłej wody, również oszczędza miejsce i zapewnia płynne, niewidoczne rozwiązanie.

8) Trwałe i łatwe w utrzymaniu

Konserwacja jest łatwa do wykonania, ponieważ wszystkie komponenty są łatwo dostępne. Hydrotanki TermoPlus® posiadają również pełną ochronę antykorozyjną dzięki zastosowaniu najwyższej jakości emaliowanego zbiornika na wodę z wbudowaną anodą MG.

Wszystkie oryginalne funkcje sterowania Mitsubishi są zachowane: automatyczne odszranianie, automatyczne przełączanie między CWU a ogrzewaniem, automatyczny program ochrony przed bakteriami Legionella, sterowanie zewnętrznym źródłem ogrzewania, CWU i timery ogrzewania *, sterowanie 2 strefami *, funkcja osuszania podłogi *, monitorowanie zużytej i wyprodukowanej energii (COP) *, dostęp przez Internet i aplikację mobilną *, master do połączenia kaskadowego. *
(Funkcje z * są opcjonalne)

Najwyższa wydajność i cicha praca

1) Wysoka wydajność grzewcza

Wszystkie pompy ciepła TermoPlus® powietrze / woda osiągają najwyższe istniejące klasy efektywności energetycznej, zarówno dla grzejników, jak i ogrzewania podłogowego. Współczynnik wydajności (COP) jest wskaźnikiem sprawności pompy ciepła, ponieważ jest to stosunek ilości ciepła wytwarzanego przez pompę ciepła do energii zużywanej do pracy. Właściwy dobór i instalacja pompy ciepła TermoPlus® skutecznie pokryje wszystkie potrzeby grzewcze bez konieczności stosowania dodatkowych grzałek elektrycznych.

2) Cicha praca (nowy model)

Nowa generacja zewnętrznych jednostek pompy ciepła Mitsubishi wprowadza innowacje, które zapewniają wyjątkowo cichą pracę. Zewnętrzne pompy ciepła powietrze / woda są zwykle instalowane wzdłuż zewnętrznych ścian budynków, dlatego szczególnie ważne jest, aby pracowały cicho na obszarach miejskich. Kluczowe ulepszenia w zakresie redukcji objętości sprężarki, optymalizacji przepływu powietrza przez jednostkę zewnętrzną i absorpcji drgań zaowocowały 50% redukcją poziomu hałasu jednostek.

3) Wysoka moc grzewcza przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych

Pompy ciepła TermoPlus® w połączeniu z jednostką zewnętrzną Zubadan nadają się również do chłodniejszych regionów, ponieważ zapewniają pełną moc grzewczą przy temperaturze powietrza zewnętrznego wynoszącej -15 °C. Dzieje się tak dzięki unikalnej, opatentowanej technologii „Flash Injection”, która zapewnia optymalną pracę nawet przy ekstremalnych temperaturach powietrza do -28 °C. Pozwala to na niezawodne i komfortowe ogrzewanie nawet w przypadku wyjątkowo mroźnych zim.

4) Ulepszona funkcja automatycznej regulacji temperatury zasilania

Funkcja „Auto adaptacja” rejestruje zmiany rzeczywistej temperatury w pomieszczeniu i zewnętrznej temperatury otoczenia. W zależności od mierzonych temperatur na bieżąco reguluje temperaturę wody grzewczej, która jest przesyłana do instalacji grzewczej. Wraz z wprowadzeniem tej funkcji poprawia się logika działania regulatora, a tym samym osiąga szybsze ogrzewanie i jednocześnie większą efektywność energetyczną.

Zalety czynnika chłodniczego R32

1) Większa wydajność i bardziej przyjazne ogrzewanie dla środowiska

TermoPlus® sukcesywnie wprowadza urządzenia wykorzystujące bardziej przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32. W porównaniu z istniejącym czynnikiem chłodniczym R410A, R32 zachowuje tylko jedną trzecią potencjału tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Właściwości chemiczne i fizyczne czynnika chłodniczego R32 oznaczają, że wymaga on mniejszej ilości (do 20% mniej) i zapewnia lepszą wydajność grzewczą w niższych temperaturach otoczenia.

Nowe systemy pompy ciepła powietrze / woda, które zawierają czynnik chłodniczy R32, są najbardziej odpowiednimi systemami do wydajnego i ekonomicznego ogrzewania pomieszczeń w niskiej temperaturze, ponieważ należą do klasy efektywności energetycznej A +++ dla niskotemperaturowego ogrzewania pomieszczeń, A ++ dla grzejników ogrzewanie i A + do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Przy najwyższej temperaturze wody wynoszącej 60 °C nadają się do ogrzewania niskotemperaturowego oraz do ogrzewania w instalacjach z odpowiednio dobranymi grzejnikami.

Zalecenia dotyczące instalacji zewnętrznej jednostki chłodniczej R32

R32 jest klasyfikowany jako „lekko łatwopalny” czynnik chłodniczy. W przypadku wycieku może istnieć możliwość zapłonu, ponieważ stężenie w pomieszczeniu jest możliwym źródłem zapłonu. Aby zapewnić bezpieczną pracę we wszystkich możliwych warunkach, należy przestrzegać kilku zaleceń. Jednostkę zewnętrzną najlepiej zainstalować w taki sposób, aby przynajmniej jedna strona pomieszczenia była całkowicie otwarta.

Jednostki wewnętrzne:

1) Hydrobox

Jednostka wewnętrzna do ogrzewania (bez zasobnika CWU)

• Wbudowane sterowanie Mitsubishi Electric z kompensacją pogodową.
• Wydajna praca bez dodatkowych wewnętrznych grzałek.
• Automatyczne przełączanie między ofrzewaniem a CWU (do 60 ° C).
• Wielofunkcyjny sterownik z programami takimi jak automatyczna ochrona przed bakteriami Legionella, osuszanie podłogi, tryb wakacyjny i programator tygodniowy.
• Elastyczna instalacja, idealna, gdy przestrzeń jest ograniczona.

Hydro termoplus_4

2) Hydrotank

Jednostka wewnętrzna do ogrzewania (z zasobnikiem CWU)

Oprócz zalet modelu Hydrobox, model Hydrotank oferuje również:
• Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej.
• Wygodna instalacja: wszystkie kluczowe komponenty znajdują się w jednym urządzeniu.
• Łatwa i czysta instalacja: instalacja jednostki zajmuje niewiele miejsca, a zintegrowane zarządzanie połączeniami oznacza mniej bałaganu.
• Łatwy dostęp do konserwacji.

Hydro termoplus_2

Jednostka zewnętrzna:

MITSUBISHI ELECTRIC ECODAN i ECO INVERTER

• Odpowiedni do zimnych klimatów, system działa do -20 ° C (modele R-32 ECO INVERTER).
• Nie ma ryzyka zamarznięcia systemu, nawet w przypadku awarii zasilania.
• Nadaje się również do renowacji starszych systemów grzewczych (przy użyciu istniejących grzejników).
• Kompatybilny ze wszystkimi systemami grzewczymi (podłogowymi, ściennymi, klimakonwektorami lub grzejnikami).
• Energooszczędna technologia inwerterowa zapewnia optymalną moc.
• Moc cieplna wyjściowa jest dostosowana do 100% strat ciepła budynku, minimalizując w większości przypadków nadwyżki i potrzebę magazynowania ciepła.
• System można połączyć z kotłem na pellet/gaz lub systemem solarnym.
• Nie są potrzebne żadne dodatkowe grzałki elektryczne, co daje większe oszczędności.
• Niższe zużycie dzięki zoptymalizowanemu rozmrażania.
• Kompensacja pogodowa optymalizuje wydajność w zależności od temperatury zewnętrznej.

Świetne rozwiązanie przy renowacji. Zachowaj obecne grzejniki.

Dane techniczne:

Jednostki wewnętrzne:

1) Jednostka wewnętrzna HydroBox P7

Model i rodzaj: Hydrobox P7

Pompa cyrkulacyjna: 25 / 1-7

Naczynie przeponowe: tak

Zbiornik CWU: nie

Połączenie rurowe wody [mm]: 28

Wymiary [mm]: 830 x 510 x 330

2) Jednostka wewnętrzna HydroTank P7 180L

Model i rodzaj: Hydrotank P7 180L

Pompa cyrkulacyjna: 25 / 1-7

Naczynie przeponowe: tak

Naczynie przeponowe CWU: tak

Zbiornik CWU: tak – 180L

Połączenie rurowe wody [mm]: 28

Wymiary [mm]: 1550 x 720 x 720

3) Jednostka wewnętrzna HydroTank P7 230L

Model i rodzaj: Hydrotank P7 230L

Pompa cyrkulacyjna: 25 / 1-7

Naczynie przeponowe: tak

Naczynie przeponowe CWU: tak

Zbiornik CWU: tak – 230L

Połączenie rurowe wody [mm]: 28

Wymiary [mm]: 1800 x 720 x 720

4) Jednostka zewnętrzna:

Model i rodzaj: SUZ-SWM60VA

Klasa energetyczna W35: A+++

Klasa energetyczna W55: A++

Klasa energetyczna SV: A+

Moc grzewcza A7/W35 kW/COP: 6,0 / 4,85

Moc grzewcza A2/W35 kW/COP: 5,0 / 3,33

Moc grzewcza A-15/W35 kW/COP: 5,7 / 2,48

Moc chłodzenia A35/W18: 6,0 / 4,88

Zakres pracy (°C): -20 + 35

Zalecane zabezpieczenie el.: 1 x 16A

Zasilanie: 1F/230V/50Hz

Wymiary (mm): 921 x 880 x 330

8 innych produktów w tej samej kategorii: