Piec wolnostojący stalowy 8 kW THOR 8 VIEW

THOR/VIEW

Nowy produkt

4 800,00 zł brutto

Zobacz koszty wysyłki

Kalkulator kredytowy

Informacje

Piec wolnostojący stalowy 8 kW THOR 8 VIEW  

Piec wolnostojący stalowy 8 kW THOR 8 VIEW  ma trójstronne przeszklenie uatrakcyjnia wizję ognia, a dodatkowa ozdobna szyba typu glass podkreśla jego urok. Wnętrze pieca wyłożone Acumotte doskonale kontrastuje z bryłą, nadając całości nowoczesnego wyglądu. Solidna klamka, ułatwia szczelne zamknięcie drzwiczek. Dzięki temu urządzenie doskonale sprawdzi się w domach z rekuperacją. Urządzenie spełnia wymagania Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2, wyznaczającej maksymalną emisję CO. Efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury następuje dzięki wyłożeniu komory spalania Acumotte, materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w palenisku. Dopalanie cząstek opału następuje dzięki deflektorowi, który wydłuża drogę spalin. Proces ten podnosi również efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze wykorzystanie energii, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Dodatkowo w na wylocie spalin została zamontowana przesłona, która pełni podobną funkcję do deflektora, co jeszcze bardziej podnosi efekty pracy urządzenia. Dostarczanie powietrza do wkładu odbywa się z zewnątrz, dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 100 mm. Sam dolot można podłączyć do pieca od tyłu lub od dołu. Jego regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy ustawianej jednym regulatorem  znajdującą się poniżej drzwiczek, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.
We wkładzie zastosowany jest potrójny system dopowietrzenia komory spalania. Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest pod ruszt. Powietrze wtórne - zapewniające ekologiczne spalanie - dostarczane jest otworami w tylnej ścianie.
Dodatkowo w piecu zastosowany jest system czystej szyby (kurtyna powietrza), czyli powietrze dostarczane jest bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka. W ten sposób dostarczany jest tlen do górnej części komory spalania, w której następuje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, co dodatkowo ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery.

Piec wolnostojący stalowy 8 kW THOR 8 VIEW  to bezpieczeństwo i wygoda użytkowania.

Front THORA wyposażony jest w ceramikę żaroodporną wytrzymująca temperaturę do 800°C. Oferowane przez Nas szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Korpus i front wkładu są odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali. Zapewniają one także stabilność całej konstrukcji. Doskonała szczelność urządzenia zapewniona jest, dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe wycinane laserowo przy pomocy nowoczesnych urządzeń, a następnie wyginane na giętarkach CNC. W piecu zastosowano specjalnie profilowaną płytę dolną wykonaną z Acumotte, dzięki czemu komora spalania jest głębsza i mieści w sobie większą ilość drewna. Piec można z łatwością utrzymać w czystości dzięki wyjmowanemu rusztowi i pojemnikowi, w którym gromadzi się popiół. Przeszklenie wkładu pozostaje czyste dzięki zastosowanemu w nim systemowi czystej szyby. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki czemu nie brudzi się. THOR ma możliwość zamontowania wylotu spalin zarówno od góry, jak i z tyłu urządzenia, co ułatwia jego montaż. Pod paleniskiem znajduje się komora, w której ukryty jest system podłączenia dolotu.

Piec wolnostojący stalowy 8 kW THOR 8 VIEW dane techniczne:

Moc nominalna (kW): 8,0
Zakres mocy grzewczej (kW): 5.5 - 10.0
Sprawność cieplna (%): 83,0
Średnica wylotu spalin (mm): 150
Spełnia kryteria EKOPROJEKTU: Tak
Przeznaczony do rekuperacji: Tak
Rodzaj paliwa: zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤20%
Waga (kg): 140,0
Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w %: 0,10
Temperatura spalin (℃): 175,0
Max długość polan (cm): 30
Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3): 38,0
Zgodność z normą BImSchV 2: Tak
Współczynnik efektywności energetycznej EEI: 109,32
Rodzaj przeszklenia: boczne
Otwieranie drzwi: w prawo
Materiał wykonania: stal
Szerokość (cm): 52,10
Wysokość (cm): 122,40
Głębokość (cm): 43,80
Dolot powietrza: Tak
Wyłożenie komory spalania: Tak
Popielnik: Tak
Ozdobna szyba typu glass: Tak
ASDP - automatyczne sterowanie dopływem powietrza: Nie
Turbina TURBOFAN: Nie
Panel wodny: Nie

30 innych produktów w tej samej kategorii: